hero
stamp

Kuba Wakacje

Pełnia kolorytu

28

Temp. powietrza w listopadzie


27

Temp. wody w listopadzie

Kuba wczasy

Turkusowe fale, wszechobecna żywiołowa muzyka i leniwie sunące ulicami stylowe samochody jak ze starego filmu.

 Kuba to wyspa o wielu twarzach, urzekająca kontrastami i wyjątkową atmosferą. Zaplanuj wypoczynek na największej z karaibskich wysp, by spełnić sen o tropikalnych wyprawach. Przekonaj się, jak wiele możliwości spędzania czasu oferuje Kuba wakacje w tym rajskim zakątku to moc niezapomnianych wrażeń.

Wakacje Kuba 2023 - wyjątkowe oferty

Kuba wakacje 2023

Kuba wczasy 2023

Egzotyczne wakacje na Kubie znajdują się na wyciągnięcie ręki. Zapoznaj się z rozległą ofertą wyjazdów wakacyjnych, które przygotowaliśmy z myślą o twoim urlopie. Na lato 2023 proponujemy najpiękniejsze kurorty Kuby, dogodne połączenia lotnicze i najlepsze hotele oferujące liczne atrakcje i animacje dla całej rodziny. Wśród nich znajdują się zarówno ośrodki ekskluzywne, jak i przeznaczone na mniej zasobną kieszeń. Klimatyczna Hawana czy rajskie Varadero? Bez względu na to, który turystyczny kierunek wybierzesz na swoje wczasy Kuba na pewno cię nie zawiedzie. Na miejscu oczekują nasi partnerzy z Terramar Group. 24-godzinny call center, lokalne wycieczki, pomoc przy wynajęciu samochodów i jachtów – to tylko niektóre z oferowanych przez nich usług.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Kuba 2023

Skorzystaj z gościnności komfortowych hoteli położonych przy najpiękniejszych, piaszczystych plażach, zrelaksuj się w cieniu egzotycznej roślinności, daj się porwać ognistym rytmom w klubach i dyskotekach. Eksploruj otaczające wyspę rafy koralowe, zgłębiając tajemnice barwnego, podwodnego świata albo wybierz się w rejs na jedną z kameralnych wysepek położonych u wybrzeża. A kiedy zatęsknisz za miastem, odwiedź jedyną w swoim rodzaju Hawanę i przespaceruj się jej wąskimi uliczkami, gdzie barwne, podniszczone kamienice sąsiadują z odnowionymi placami oraz kolonialnymi zabytkami, zewsząd dobiega muzyka, a mieszkańcy witają przybyszów szerokimi uśmiechami. Zakosztuj nocnego życia stolicy, uczestnicząc w spektaklu w słynnym klubie Tropicana lub odwiedzając jedną z licznych tawern przy nabrzeżu. Wakacje na Kubie to okazja, by poznać ten wyjątkowy zakątek świata, gdzie produkuje się najlepsze cygara na świecie, a na ulicach poza starymi Buickami i Fordami spotyka się dorożki, różowe kabriolety i Fiaty 126p.

Wakacje Kuba 1

Pogoda

Klimat na Kubie

Największa z karaibskich wysp leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego, dzięki czemu różnice temperatur w ciągu roku są prawie niezauważalne i zawsze panują znakomite warunki do wypoczynku. Naprawdę tropikalne upały oraz duża wilgotność powietrza występują w porze deszczowej, która rozpoczyna się w maju i trwa do października. Pora sucha jest uznawana za optymalną do zwiedzania, gdyż jest ciepło oraz słonecznie, ale nie doskwierają upały. Temperatura wody latem wynosi ok. 30 stopni, zimą jest kilka stopni niższa, lecz nadal przyjemna. Nieważne na kiedy zaplanujesz wakacje Kuba powita cię wspaniałą pogodą!

Odkryj Kubę

Wakacje Kuba 1

Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

  • około 12 h
alt

Paszport  lub wiza

  • paszport
  • karta turysty
alt

Język

  • hiszpański
alt

Waluta

  • peso kubańskie
alt

Czas lokalny

  • - 6 godz.w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

  • 110 V, 60 Hz, w wybranych hotelach 110 V, 60 Hz i 220 V, 60 Hz. Warto zaopatrzyć się w przejściówkę.
  • WIZA – Turyści udający się na Kubę są zobowiązani do wykupienia Karty Turysty, która jest niezbędna przy opuszczeniu wyspy. W razie jej zgubienia lub zniszczenia należy postarać się o nowy dokument, co niestety wiąże się z dodatkowymi kosztami. Paszport powinien mieć co najmniej 3-miesięczny okres ważności.
  • WALUTA: peso kubańskie. Na Kubie honorowane są wyłącznie karty kredytowe i czeki podróżne, które nie zostały wydane przez amerykańskie banki lub banki związane z kapitałem amerykańskim. Wymiana dolarów jest na Kubie obłożona 10% podatkiem, z tego względu lepiej zabrać ze sobą euro.
  • KOMUNIKACJA: na Kubie obowiązuje ruch prawostronny. Polskie prawo jazdy jest honorowane. Komunikacja miejska praktycznie nie istnieje lub jest bardzo ograniczona, ale korzystanie z taksówek jest uznawane za bezpieczne. Po wyspie wygodnie można przemieszczać się autobusami dalekobieżnymi Astro i Via Azul.

Polecane hotele na Kubie

Wybierając wczasy na Kubie z naszym biurem podróży, zyskujesz pokoje w najlepszych hotelach i wybierasz formułę zgodną ze swoimi preferencjami. Four Points by Sheraton w Hawanie lub Melia Marina Varadero to tylko dwa spośród licznych obiektów turystycznych zapewniających obsługę na najwyższym poziomie. Bliskość piaszczystych plaż i liczne atrakcje dostępne na miejscu to gwarancja komfortu oraz zadowolenia zakwaterowanych gości