hero
stamp

Turcja Wakacje 2024

Znamy ją od dziecka

12°C

Temp. powietrza w lutym


17°C

Temp. wody w lutym

Turcja to nasz drugi dom, znamy ją od dziecka,
a zatem Hosgeldiniz!

Możecie przyjeżdżać tu na wakacje wielokrotnie i wciąż odkrywać coś nowego.

Malownicze krajobrazy, gdzie góry zdają się wyrastać wprost z morza. Historię tysiącleci zachowaną w licznych zabytkach. Kuchnię zniewalającą smakiem i aromatem. To miejsce dla każdego: dla zrelaksowanych plażowiczów i aktywnych poszukiwaczy wakacyjnych wrażeń.

Coral Travel
 • Skąd
  Dowolne miasta
 • Dokąd
  Dowolne kierunki
 • Termin wylotu
  Dowolny termin
 • Długość pobytu
  6-9 dni+1
 • Podróżni
  2 osoby

Wakacje Turcja 2024 - wyjątkowe oferty

W zespole, który przygotowuje dla Was oferty wakacji, mamy specjalistów, którzy urodzili i wychowali się w Turcji. Teraz dzielą się z Wami wiedzą, doświadczeniami i miłością do swego kraju. Czy może być lepszy doradca niż ktoś, kto Turcję zna od dziecka? Na lato 2024 proponujemy 10 kurortów turystycznych, ponad 400 hoteli all inclusive, w tym ekonomiczne i luksusowe, a także z polską animacją – idealne na wakacje z dziećmi. Podczas wakacji w Turcji jesteście pod opieką polskich rezydentów i animatorów. Latamy z 7 lotnisk w Polsce kilka razy w tygodniu, proponując różne długości pobytów, od weekendowych, przez 7, 10, 12 dniowe a nawet kilkutygodniowe.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Wycieczki do Turcji 2024 - nie sposób nie zakochać się w Turcji!
Bogactwo All Inclusive z różnorodną i smaczną kuchnią regionalną, do tego smaki z całego świata dostępne często non stop - to kolejny magnes przyciągający na wakacje w Turcji. A przyciąga tu każdego, bo hotele dostępne są od ekonomicznych 3* aż po wyjątkowe deluxe z prywatnymi basenami, od cichych kameralnych hoteli po pełne rwetesu i całodziennych animacji. Będąc tu na wczasach warto skorzystać ze znanego na całym świecie hamamu, wyjątkowych pól golfowych oraz wielu możliwości uprawiania sportów wodnych i plażowych.

Wycieczki fakultatywne Turcja

Kapadocja 2 dni!
Wycieczka rozpoczyna się ok. godziny 06:00 i kończy się ok. godziny 18:00 - 19:00 na drugi dzień.
Program wycieczki: Dzień 1: Goście odbierani są z ich hoteli, w czasie drogi udzielane są informacje na temat wycieczki. Śniadanie w drodze do Konyi w restauracji Zirve, przerwa w Aksaray, zwiedzanie podziemnego miasta Saratli, obiad w Kapadocji, następnie Skansen Zelve, przerwa na zdjęcia na Zamku Uçhisar. Przyjazd do hotelu w Kapadocji - zakwaterowanie, wyjazd z hotelu na wieczór turecki. Dzień 2: Wyjazd z hotelu, zwiedzanie Doliny Wielbłądów, przyjazd do Avanos i wizyta w sklepie z ceramiką. Przerwa na zdjęcia w Dolinie Miłości i Dolinie Gołębi, przerwa na lunch i zwiedzanie klejnotów onyksu, kolacja w restauracji Tınaztepe.

W czasie drogi powrotnej do hoteli przekazywana jest ankieta satysfakcji klienta. Co ze sobą zabrać: odpowiednią odzież, buty, czapkę, szalik do Muzeum Mevlany, okulary przeciwsłoneczne, aparat fotograficzny, pieniądze na wydatki osobiste, kopię paszportu.

Kapadocja hipnotyzuje niewiarygodną magią jest to jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Turcji ale i na świecie. Wycieczka z przewodnikiem, który posiada ogromną wiedzę na temat życia i kultury Turcji. W programie wycieczki przewidziano zwiedzanie Aksaray z podziemnym miastem. Po przyjeździe do Kapadocji ujrzycie na własne oczy baśniowy krajobraz i wyrzeźbione formy skalne, niespotykane nigdzie indziej. Następnym punktem programu jest położone na otwartej przestrzeni muzeum Göreme, będące Parkiem Narodowym, zwiedzanie zamku Uchisar oraz wieczór folklorystyczny "Turecka Noc". Drugi dzień rozpoczyna się od lotu balonem nad Kapadocją. Lot trwa ok. 1 godziny i nie jest obowiązkowy (dodatkowo płatny). Później całą grupą przejedziemy do Doliny Wielbłądów, następnie odwiedziny sklepu garncarskiego w Avanos i Muzeum Mevlany w Konya.
*Wycieczka organizowana z regionów Alanya, Antalya, Belek, Kemer, Side. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.
Łaźnia turecka
Po wyjściu z hamamu poczujecie się jak nowo narodzeni! Charakterystyczną cechą łaźni tureckiej jest wysoka temperatura. W środku ozdobionej marmurem sali znajduje się marmurowy podgrzewany od środka podest, na którym wykonywane są masaże. Na ścianach znajdują się kurki z zimną i ciepłą wodą do polewania ciała oraz marmurowa podgrzewana ława do siedzenia. Dodatkową atrakcją tej wycieczki jest możliwość skorzystania z masażu w pianie (za dodatkową opłatą), wykonywanego przez profesjonalnych masażystów.
*Wycieczka organizowana z regionów Alanya, Antalya, Belek, Kemer, Side. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.
Efes Tour
Wycieczka rozpoczyna się ok. godziny 06:00-07:00 i kończy się ok. godziny 18:00-18:30. Goście odbierani są z ich hoteli, w czasie drogi udzielane są informacje na temat wycieczki. Program wycieczki: przyjazd do sali śniadaniowej (bez śniadania dla grup Didim), przyjazd do starożytnego miasta Efez i wizyta w ruinach, wizyta w Domu Marii Panny, obiad i przerwa. Wizyty w sklepach (jubiler i ceramiczny). W czasie drogi powrotnej do hoteli przekazywana jest ankieta satysfakcji klienta. Co ze sobą zabrać: pieniądze na wydatki osobiste, odpowiednią odzież, czapkę, okulary przeciwsłoneczne.
Efez jest jednym z najlepiej zachowanych miast antycznych. Miasto wzniesione na cześć bogini Artemidy, której ogromna świątynia uchodziła za jeden z siedmiu cudów starożytnego świata. Możemy tu podziwiać ruiny starożytnego amfiteatru, gimnazjum, agory, świętej drogi, biblioteki Celsusa, licznych świątyń i łaźni. W pobliskiej miejscowości Selçuk znajduje się bizantyjska cytadela, meczet Işa Bey’a z XIV w. oraz bazylika św. Jana pochodząca z VI w., która prawdopodobnie wzniesiona została na grobie apostoła. Podczas wycieczki odwiedzicie Państwo również Dom Maryi Dziewicy - Meryemana, w którym według legendy spędziła ostatnie 11 lat swego życia.
*Wycieczka organizowana tylko z regionów Bodrum, Didim. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.
Kos
Rejs promem na wyspę, a następnie samodzielne zwiedzanie miasta Kos.
Kos to nazwa największego miasta na wyspie a jednocześnie stolica tej greckiej wyspy należącej do archipelagu Dodekanez. Od wybrzeży Turcji dzieli ją zaledwie wąska cieśnina. W stolicy wyspy znajdują się ruiny starożytnego Asklepionu – świątyni boga Asklepiosa i starożytnej szkoły lekarskiej. Kos uważane jest za ojczyznę Hipokratesa. Według podań wykładał on swoje nauki pod ogromnym platanem, zwanym „Drzewem Hipokratesa”. 700-setletni platan rośnie naprzeciw wejścia do zamku Joannitów. Jedną z atrakcji wyspy są cudowne piaszczyste plaże, a otoczona palmami portowa promenada zachęca do spacerów.
*Wycieczka organizowana tylko z regionów Bodrum, Didim. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.
All In One Extreme
Wycieczka rozpoczyna się ok. godziny 07:00 - 08:00 i kończy się ok. godziny 18:00 - 19:00.
Goście odbierani są z ich hoteli, w czasie drogi udzielane są informacje na temat wycieczki. Rafting, jazda konna/spływ. Obiad w restauracji. Jazda konna/buggy safari. Wolny czas na terenach wędkarskich i parku rozrywki. W czasie drogi powrotnej do hoteli przekazywana jest ankieta satysfakcji klienta. Co ze sobą zabrać: odpowiednie ubrania i buty, aparat fotograficzny, kostium kąpielowy, balsam do opalania, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz, zapasowe ubrania, pieniądze na wydatki osobiste. Wszystkie napoje, zdjęcia i płyty CD są dodatkowo płatne.
*Wycieczka organizowana z regionów Alanya, Antalya, Belek, Kemer, Side. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.
Water Hill Aquapark
Wycieczka rozpoczyna się ok. godziny 09:00- 10:00 i kończą się ok. godziny 16:00-17:00.
Program wycieczki: Goście odbierani są z ich hoteli, w czasie drogi udzielane są informacje na temat wycieczki. Wejście do Aqualandu, odebranie bransoletek i czas wolny. Obiad (fast food, owoce lub lody). Zakup zdjęć, jeśli były robione. Opuszczenie Aqualandu. Na życzenie 45 minutowy pokaz delfinów. W czasie drogi powrotnej do hoteli przekazywana jest ankieta satysfakcji klienta.
Co ze sobą zabrać: pieniądze na wydatki osobiste, odpowiednie ubranie, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne.
*Wycieczka organizowana z regionów Alanya, Antalya, Belek, Kemer, Side. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.
4 in 1 Adventure
Wycieczka rozpoczyna się ok. godziny 07:00-08:00 i kończy się ok. godziny 18:00 - 19:00.
Goście odbierani są z ich hoteli, w czasie drogi udzielane są informacje na temat wycieczki. Spływ pontonami, obiad w restauracji, buggy safari. Czas wolny na terenach do wędkowania i parku rozrywki. W czasie drogi powrotnej do hoteli przekazywana jest ankieta satysfakcji klienta. Co ze sobą zabrać: odpowiednie ubrania i buty, aparat fotograficzny, kostium kąpielowy, balsam do opalania, okulary przeciwsłoneczne, czapkę, ubrania na przebranie, pieniądze na wydatki osobiste. Wszystkie napoje, zdjęcia i płyty CD są dodatkowo płatne.
*Wycieczka organizowana z regionów Alanya, Antalya, Belek, Kemer, Side. W celu uzyskania aktualnych cen i szczegółów programu, prosimy o kontakt z rezydentem.
WAŻNA INFORMACJA:
W Turcji nie są akceptowane banknoty o nominale 500 €.
W sezonie zimowym oferta wycieczek fakultatywnych może ulec zmianie.

Wczasy Turcja 1

Pogoda w Turcji

Klimat w Turcji

Turcja jest wielkim krajem, dlatego też ukształtowanie terenu jest różnorodne, co determinuje klimat różnych miejsc kraju.
Znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego z kontynentalną odmianą w głębi kraju i morską u wybrzeży, w tym nadbrzeża południa i zachodu są pod wpływem śródziemnomorskiej odmiany. Północne wybrzeże Turcji to lokalny klimat czarnomorski z cechami typowymi dla klimatu umiarkowanego. Turcja jest wielkim krajem, dlatego też ukształtowanie terenu jest różnorodne, co determinuje klimat różnych miejsc kraju.

Odkryj Turcję

Wakacje Turcja 1

Turcja 2024 - informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • około 3 godzin
alt

Paszport  lub wiza

 • wystarczy ważny
  dowód osobisty
alt

Język

 • urzędowy - turecki 
 • w miejscach turystycznych angielski
alt

Waluta

 • liry tureckie
 • dolary
 • euro
alt

Czas lokalny

 • + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • wtyczka typu C i V
 • 230 V, 50 Hz
 • Religia: oficjalnie Turcja jest państwem świeckim, ale 99% Turków wyznaje islam
 • Powierzchnia: 780 tys. km kw. (2,5 razy więcej niż Polska)
 • Kontynenty: zaledwie 3% Turcji należy do Europy (jest to tzw. Rumelia albo Tracja), a 97% to już Azja (tzw. Anatolia)
 • Ludność: 75 mln
 • Geografia: większość kraju to góry – najwyższe z nich Ararat (5165 m n.p.m.). Turcja ma dostęp do czterech mórz: Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego.
 • Stolica: Ankara, ale największe miasto to Stambuł (ok. 12 mln mieszkańców);

Polecane hotele w Turcji

Tętniąca życiem Alanya, dziewicza przyroda w regionie Belek, zabytki w antycznym Side, romantyczne uliczki starego miasta w Antalyi, tajemnicze góry Taurus w Kemer, idylliczne zatoki w Bodrum, zachwycający port w Marmaris, czy może niebiańska Zatoka w regionie Fethiye? Nie wiesz co wybrać? Nie martw się. By pomóc wybrać Ci jak najlepiej stworzyliśmy listę polecanych hoteli z formułą All Inclusive lub bez wyżywienia, gdzie będziesz się wylegiwać w promieniach słońca, zwiedzać liczne starożytne zabytki i podziwiać miejscowe krajobrazy.