Tunezja Wakacje 2023
stamp

Tunezja Wakacje 2023

W odcieniach morza i pustyni

19

Temp. powietrza w listopadzie


21

Temp. wody w listopadzie

Gorąca perła Afryki

Kontakt z egzotyką, piękna przyroda i doskonałe warunki do nurkowania – tak prezentują się wczasy w Tunezji.

Kraj od lat przyciąga turystów z całego świata. Obszar charakteryzuje się różnorodnym krajobrazem, na który składają się cudowne gaje oliwne, trawy stepowe, lasy akacjowe, a także palmy daktylowe i rzadko spotykane róże jerychońskie. Tunezja 2023 przyciąga bogatą ofertą turystyczną. Podróżni mogą spędzać czas, zwiedzając okolice lub korzystając z infrastruktury hotelowej – basenów, salonów spa, siłowni. Właściciele obiektów często organizują pokazy artystyczne, w których uczestniczą tancerki brzucha. Do dyspozycji gości są także bary i restauracje serwujące dania regionalne. Do najpopularniejszych składników wykorzystywanych w potrawach należą: baranina, jagnięcina, owoce morza. Jako dodatek do posiłków podaje się kuskus, chrupiące pieczywo lub aromatyczne oliwki. Warto spróbować również pysznych deserów z migdałów, fig, daktyli oraz pistacji.

Wakacje Tunezja 2023 - wyjątkowe oferty

Wczasy Tunezja all inclusive
Wczasy Tunezja 2023
Kraj wyróżnia się bogatą historią, której ślady widoczne są w pięknej architekturze. Skoro interesuje Cię Tunezja, wczasy powinieneś zaplanować co najmniej na tydzień. Okolica kusi licznymi obiektami historycznymi. Wiele z nich znajduje się w Kartaginie – założony przez Fenicjan teren stanowił dawniej jeden z głównych ośrodków handlowych. W III w. p.n.e. miasto przeżywało rozkwit. Niestety obszar został zniszczony na skutek przeciągających się wojen punickich. Dziś turyści mogą obejrzeć pozostałości po dawnej cywilizacji. Do miejsc wartych uwagi zalicza się także Sahara – największa pustynia na świecie. Polecamy też wycieczkę do stolicy kraju – Tunisu. W okolicy mieści się mnóstwo zabytków, m.in. warownia Kasba, mauzoleum Sidi Bez Arus, zespół pałacowy Bardo, liczne meczety.

Piękne plaże

Zabytki

Egzotyka

Rodzinne wakacje

Wodne atrakcje

Wycieczki do Tunezji 2023 - nie sposób nie zakochać się w Tunezji

Wolny czas wypełnisz wycieczkami lub odpoczniesz w hotelowych basenach, salonach spa, siłowniach. Polecamy także spróbować lokalnych przysmaków w barach i restauracjach. Do najpopularniejszych składników dań należą: ryby, owoce morza, jagnięcina i baranina. Potrawy okraszane są oliwą, a do częstych dodatków należą: chrupiące pieczywo, oliwki, kuskus. Kraj słynie również z wyjątkowych słodyczy wykonanych z pistacji, migdałów, daktyli lub fig. Do posiłków serwuje się regionalne wina lub mocną miętową herbatę.Decydując się na ofertę All Inclusive Tunezja zwróci Twoją uwagę rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Wolny czas wypełnisz wycieczkami lub odpoczniesz w hotelowych basenach, salonach spa, siłowniach. Polecamy także spróbować lokalnych przysmaków w barach i restauracjach. Do najpopularniejszych składników dań należą: ryby, owoce morza, jagnięcina i baranina. Potrawy okraszane są oliwą, a do częstych dodatków należą: chrupiące pieczywo, oliwki, kuskus. Kraj słynie również z wyjątkowych słodyczy wykonanych z pistacji, migdałów, daktyli lub fig. Do posiłków serwuje się regionalne wina lub mocną miętową herbatę.

Wakacje Tunezja 1

Pogoda w Tunezji

Klimat w Tunezji

Tunezja wyróżnia się zróżnicowanymi warunkami atmosferycznymi. Na wybrzeżu dominuje klimat śródziemnomorski, na północy – podzwrotnikowy, a na południu – zwrotnikowy. Niezależnie od terenu, który wybierzesz na urlop, pamiętaj o kremie do opalania i odpowiednim nakryciu głowy. W regionie przez cały rok występują wysokie temperatury. W najcieplejszym okresie słupki rtęci pokazują ponad 30 st. C. Jeśli chcesz spędzić niesamowite wczasy Tunezja spodoba Ci się o każdej porze roku. W przypadku gdy źle znosisz upały, zdecyduj się na wyjazd w miesiącach jesiennych i wiosennych. Wówczas temperatury w ciągu dnia wskazują ponad 20 st. C.

Odkryj Tunezję

Wakacje Tunezja 1

Tunezja 2023 - Informacje dla podróżnych

alt

Czas lotu z Polski

 • ponad 3 godziny
alt

Paszport  lub wiza

 • paszport
alt

Język

 • urzędowy - arabski
 • w miejscach turystycznych angielski
  i francuski
alt

Waluta

 • dinar tunezyjski
alt

Czas lokalny

 • - 1 godz. w stosunku do czasu polskiego
alt

Napięcie w gniazdku elektrycznym 

 • 230 V, 50 Hz (gniazdka takie, jak
  w Polsce)
 • Religia: ponad 99% mieszkańców to wyznawcy islamu
 • Powierzchnia: blisko 164 tys. km kw.
 • Geografia: państwo mieści się w północnej części Afryki nad wodami Morza Śródziemnego. Wyróżnia się zróżnicowanym terenem. Na północy przeważają obszary górzyste i zalesione, na południu – pustynne.
 • Ludność: ponad 11 mln
 • Stolica: Tunis

Polecane hotele w Tunezji

Decydując się na egzotyczne wakacje Tunezja zaskoczy Cię obszernym zapleczem turystycznym. W kraju mieści się wiele obiektów o zróżnicowanym standardzie. Zapewniamy zakwaterowanie w sprawdzonych przez nas ośrodkach, które cechują się rozbudowaną ofertą rekreacyjno-gastronomiczną.